Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Škromach bude v Hodoníně obhajovat senátorský post, půjde proti Zimovčákovi z ANO

Škromach bude v Hodoníně obhajovat senátorský post, půjde proti Zimovčákovi z ANO

Za ČSSD bude v hodonínském obvodě do Senátu znovu kandidovat Zdeněk Škromach. V hlasování okresního výboru sociálních demokratů si jeho další účast v klání přálo 67,9 procenta voličů. Škromachovi letos končí šestileté volební období, v hodonínském okrese se střetně například s Josefem Zimovčákem, který kandiduje za ANO.

Hodonín - Kandidátem ČSSD do Senátu v hodonínském obvodě bude v podzimních volbách současný místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Podporu mu v hlasování ve stranických primárních volbách vyjádřilo 67,9 procenta hlasujících členů strany příslušného regionu, sdělila mluvčí strany Eva Gregorová.

Škromacha nominoval jako kandidáta už v lednu okresní výbor sociálních demokratů na Hodonínsku, avšak musela to ještě schválit místní organizace hodonínského okresu, která má zhruba 350 členů. Hodonín si zvolil pro schvalování kandidátní listiny korespondenční cestu. "Do Lidového domu zaslalo obálku více než 58,7 procenta členů strany v okrese, což bohatě naplňuje limit pro platnost voleb," uvedla Gregorová. Ze zaslaných obálek se 67,9 procenta vyjádřilo pro Škromacha.

Tomu letos končí šestileté volební období. Jeho soupeřem bude například mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák, který bude v hodonínském obvodu kandidovat za hnutí ANO.

Škromach je z Rohatce nedaleko Hodonína. V Senátu působí od roku 2010, do té doby byl od roku 1996 poslancem. V minulosti byl prvním místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí. Volby do Senátu se v letošním roce uskuteční v Jihomoravském kraji ve čtyřech obvodech. Vedle Hodonína to bude v blanenském obvodě a dvou brněnských.

Vedle Škromacha končí šestileté období také senátorům za brněnské obvody Janu Žaloudíkovi (za ČSSD) a Stanislavu Juránkovi (KDU-ČSL), za blanenský obvod pak Jozefu Regecovi (ČSSD). 

Autor: ČTK

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze