Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Birke: Na vyřešení problému se sociálními ubytovnami čekají starostové a všichni občané

Jan Birke, poslanec za ČSSD k zákonu o hmotné nouzi.

Děkuji mnohokrát, paní místopředsedkyně. Já se velmi omlouvám, že vás zdržuji, už vystupuji potřetí. Ono to vypadá, že to je moje oblíbené téma, ale ono to moc oblíbené téma moje není, ale je pravda, že první rok mého mandátu jako starosty města jsem nic jiného neřešil.

Víte, nechci vypadat jako schizofrenik, který tady hovoří o tom, že je potřeba to řešit, a pak nepodpořím návrh skupiny poslanců. I přestože máte veškerou moji úctu, protože jste přišli s tím návrhem, a já myslím, že nejenom starostové, kterých je šest tisíc v ČR, ale myslím, že 10 milionů lidí - nebo 10 milionů při veškeré úctě - obrovský počet českých obyvatel na to čeká. Ale vzhledem k tomu, že tam jsou opravdu drobné nuance, které je potřeba dopracovat, budu hlasovat tak, že předlohu nepodpořím a počkám si na vládní novelu.

Ale dovolte mi říci Vám jednu nuanci, která tady ještě nebyla zmíněna. Víte, ono se to netýká jenom sociálních ubytoven. Ono se to týká i obyčejných bytů. Budete mít byt, který budete mít prázdný, nebo budete mít dva, dva nebo pět bytů, a dneska je to dobrý byznys, tak jich budete mít deset, do deseti bytů si nastěhujete tyto občany, budete inkasovat nájmy na Úřadu práce. A je to prostě dobrý job, protože na nájemní smlouvu dostanete inkaso na 1 nájemníka, kterého máte v bytech, můžete jich mít v bytech třeba 15. A pak je paradox, že ten samý člověk přijde za starostou a řekne: Pane starosto, dělejte s tím něco, máte jich tady hodně!

Děkuji.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze