Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zvítězit musí zdravý rozum

Zvítězit musí zdravý rozum

Místopředseda Senátu Ing. Zdeněk Škromach usiluje o obhajobu mandátu na svém rodném Hodonínsku a Kyjovsku. Jedním z jeho cílů v příštím volebním období je povolení menšího množství alkoholu pro cyklisty.

Aktuálně má v Senátu rozpracovaný návrh na změnu zákona o pohybu na pozemních komunikacích. Chce jím docílit toho, aby cyklisté na cyklostezkách a silnicích nejnižší třídy mohli i po požití menšího množství alkoholu vyrazit na svých kolech bez obav z mnohatisícové pokuty. „Je skutečně nesmyslné, aby kraje investovaly do cyklostezek, vinařských stezek, rozvíjely přeshraniční spolupráci s Rakouskem a Německem, kde je požití alkoholu u cyklistů povoleno a u nás za to byli cyklisté šikanovaní,” uvedl místopředseda Senátu.

Ministerstvo dopravy pod vedením hnutí ANO Andreje Babiše je silně proti a chce dokonce pokuty za různé přestupky zvyšovat. „Pokuty mají být dle jejich vize nejspíše pro lidi vydělávající mnohdy ani ne průměrný plat likvidační. Proto usiluji o znovuzvolení, abych mohl dále prosazovat zdravý rozum a zájmy normálních lidí v Parlamentu ČR,” dodal Zdeněk Škromach.

Volte 7. a 8. října ČSSD

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze