Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zprostředkování zaměstnání nebo poskytování podpory v nezaměstnanosti na ÚP

Zprostředkování zaměstnání nebo poskytování podpory v nezaměstnanosti na ÚP

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: Novotná

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli se mi na ÚP prodlužuje podpůrčí doba po dobu nemocenské nebo mě po uplynutí šesti měsíců vyškrtnou přestože stále marodím(rizikové těhotenství).

Děkuji s pozdravem

Novotná

Odpověď:

Vážená paní Novotná,

k Vašemu dotazu, týkajícímu se délky podpůrčí doby při poskytování podpory v nezaměstnanosti, jsem si vyžádal stanovisko odboru metodiky a správního řízení.

Nárok na podporu v nezaměstnanosti uchazečů o zaměstnání a délku podpůrčí doby pro její výplatu upravuje zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů.

Uchazeči o zaměstnání se podpora v nezaměstnanosti podle § 44 neposkytuje po dobu poskytování dávek nemocenského pojištění. Po tuto dobu úřad práce poskytování podpory v nezaměstnanosti rozhodnutím zastaví. Je-li však uchazeč o zaměstnání nemocen po ochranné době a nejsou mu již poskytovány nemocenské dávky, výplata podpory v nezaměstnanosti pokračuje bez přerušení, podpůrčí doba se o dobu nemoci neprodlužuje. Po uplynutí podpůrčí doby pro poskytování podpory v nezaměstnanosti může být uchazeč o zaměstnání i nadále veden v evidenci uchazečů o zaměstnání bez nároku na podporu v nezaměstnanosti, pokud tomu nebrání jiné skutečnosti.

Budete-li mít ještě nějaké nejasnosti v oblasti zprostředkování zaměstnání nebo poskytování podpory v nezaměstnanosti, doporučuji Vám obrátit se přímo na úřad práce, kde Vám poskytnou bližší informace.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Škromach


 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze