Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zoufalý hnojomet a dobrovolní hasiči

Zoufalý hnojomet a dobrovolní hasiči

Michal Hašek via Facebook:

Pěknou sobotu. Dnes se zoufalý holdingový hnojomet MfDnes zaměřil na můj vztah k dobrovolným hasičům. Vážím si obrovským způsobem jejich práce, nasazení i obětavosti a podporuji kontinuálně dobrovolné hasiče i další složky IZS od mého nástupu do funkce hejtmana Jihomoravského kraje a tedy šéfa krajského IZS. Za 8 let jsem zažil řešení mnoha mimořádných událostí,nevyjímaje velké povodně, požáry, sesuvy svahů a neumím si představit, jak bychom je bez dobrovolných i profesionálních složek IZS zvládli.

Vím také dobře z komunální úrovně, že bez dobrovolných hasičů se neobejde žádna obec ani její samospráva i v jiných potřebách než "jen" řešení krizových situací. Hasiči jsou solí spolkového života především na našem venkově a cením si velmi také jejich práce s mládeží. Na jižní Moravě na můj návrh krajská samospráva každoročně z rozpočtu Jmk podporuje jak vybavení technikou, opravy hasičských zbrojnic, tak i spolkovou činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Moravské hasičské jednoty, stejně tak významné akce v oblasti požárního sportu, jako bude např. za dva týdny také republikový šampionát v Brně. Se SH ČMS i MHJ kraj spolupracuje na základě dlouhodobých memorand,mj.v rámci této spolupráce s hasičskými spolky došlo od roku 2010 také k postupnému vybaveni všech okresních sdružení i krajského sdružení dopravní technikou, která patří jihomoravským dobrovolným hasičům a ti ji využívají podle svých stavovských předpisů. Při své práci a kontaktech s dobrovolnými hasiči jsem se v průběhu let rozhodl stát se jedním z nich, vždyť hejtman v přeneseném slova smyslu také často "hasí" spoustu problémů, nejen v rámci IZS. Stal jsem se tedy členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se všemi právy a povinnostmi ,včetně práva nosit slavnostní uniformu podle příslušných předpisů sdružení.

Nesmírně si vážím i ocenění, která jsem získal od složek IZS, včetně nejvyššího hasičského vyznamenání-Řádu sv.Floriána či Řádu Tita Kršky. Ještě jednou při příležitosti dnešního dalšího špinavého útoku Mladé fronty Dnes děkuji za práci všem jihomoravským dobrovolným i profesionálním hasičkám a hasičům, přeji jim vždy úspěšný zásah, pokud bude potřeba a poté šťastný návrat na hasičské zbrojnice a stanice a k jejich blízkým.

P.S. Kdyby MfD řekla, mohl jsem jim dodat fotku ...

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze