Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Změna Ústavy? Přímo volený prezident by měl mít spíše více pravomocí

Změna Ústavy? Přímo volený prezident by měl mít spíše více pravomocí

A je to zase tady! Když chce někdo odvést pozornost od skutečných problémů lidí, začne řešit ústavu.

Ústava není trhací kalendář a neměla by se účelově měnit po každých volbách. Navíc některé návrhy, jako právě návrh na omezení pravomocí prezidenta, mohou být až ohrožením demokracie. Účelovost této změny je o to silnější, že ji navrhuje poražený prezidentský kandidát Jirka Dienstbier za podpory dalšího neúspěšného prezidentského kandidáta a předsedy TOP09 Karla Schwarzenberga. Je to i určité vyjádření pohrdání občany naší země, kteří se prvních přímých prezidentských voleb zúčastnili a zvolili si svého prezidenta.

Dokud si prezidenta volilo 281 poslanců a senátorů, prezidentské pravomoci nevadily. Teď, kdy si svého prezidenta přímo volí všichni občané, mu budeme pravomoci omezovat. Opak by měl být pravdou. Přímo volený prezident by měl mít spíše více pravomocí.

Určitě Ústava ČR není dokonalá, ale mám obavu, že stachanovské úsilí některých ústavních činitelů ji učiní ještě méně dokonalou. Tak se vraťme k řešení skutečných problémů občanů naší země a ne ukřivděného ega některých prominentních politiků. S touto ústavou se dá žít i vládnout.

Hezký den

Zdeněk Škromach via Facebook

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze