Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Zájem ruských podnikatelů je enormní

Zimola: Zájem ruských podnikatelů je enormní

Více než padesát zástupců podnikatelské sféry a novinářů z Ruské federace v těchto dnech poznává detailněji obchodní příležitosti v celých jižních Čechách.

„Zájem z Ruské strany je opravdu enormní," říká jihočeský hejtman Jiří Zimola.

„Jsem velmi překvapen tempem, jakým se naše jednání odvíjejí. V červnu jsme se setkali s podnikateli z Ruska poprvé, v září jsme naopak po politické linii a s delegací jihočeských podnikatelů „otevírali dveře" přímo ve sverdlovském Jekatěrinburku a v těchto dnech se, kromě dalším obeznámením se s naším regionem, již podepisují konkrétní smlouvy. Příležitosti jsou více než rozmanité, samozřejmě od unikátních turistických nabídek až například po vybavení zemědělskými technologiemi," přiblížil hejtman Zimola.

„Na programu jsem měl také setkání s vicegubernátoremSverdlovské oblasti panem Petrovem, političtí představitelé za Uralem kladou na naši spolupráci velký důraz. Jediné, co mne mrzí, je, že nemůžeme nabídnout přímé letecké spojení na letiště do Plané u Českých Budějovic, které zatím nedisponuje dostatečným technickým vybavením pro pravidelné lety," dodal Zimola

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze