Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: V Rusku je nejprve zapotřebí otevřít dveře na politické úrovni

Zimola: V Rusku je nejprve zapotřebí otevřít dveře na politické úrovni

Kraj pomohl otevřít dveře jihočeským firmám ve Sverdlovské oblasti. Čtyři už pracují na finálních projektech. Rusové se rovněž zajímají o cestovní ruch.

Loňská podzimní společná mise zástupců Jihočeského kraje a jihočeských firem ve Sverdlovské oblasti přináší konkrétní výstupy. Čtyři jihočeské společnosti již pracují na finálních verzích projektů pro ruské partnery.

„Rozdíl v obchodování mezi západními zeměmi a zeměmi v Ruské federaci se zásadně liší," řekl hejtman Jiří Zimola. „V ruském prostředí je nejprve zapotřebí otevřít dveře na politické úrovni. Jsem velmi potěšen, že po zářijových setkáních a přípravách společných smluv o spolupráci přímo s gubernátorem Sverdlovské oblasti Jevgenijem Kujvaševem mají naši podnikatelé připravený prostor pro zakázky velkých rozsahů. Pozitivně mne překvapilo rovněž tempo, jakým se naše spolupráce ubírá," dodal.

Kromě příležitostí v průmyslových odvětvích se ruská strana velmi zajímá o jižní Čechy také z turistického pohledu. „Můžeme říci, že kromě tradiční Prahy a Karlových Varů, Rusové objevují pro ně úplně nový a doslova pohádkový region. Pokud by bylo dokončeno navigační vybavení letiště v Plané u Českých Budějovic, již nyní by zde přistávalo několik letadel týdně a to nejen ze Sverdlovska. Historické památky a nabídka lázeňské péče je zde opravu na mimořádné úrovni," uvedl Zimola.

O projektech nyní ve Sverdlovsku jednají jihočeské firmy Farmtec, Motor Jikov, ZVVZ Milevsko a Friall. Jedná se o zakázky v rozsahu přístrojového vybavení, technologických přístupů, ale i výstavby celých zemědělských farem, tlakové hliníkové slévárny či závody na zpracování brambor. Velké investice se čekají i v odvětví plynofikace.

O velkém zájmu sverdlovských politiků a podnikatelů svědčí i návštěva předsedy sverdlovské vlády Denise Paslera, který přijede na jih Čech v doprovodu jeho ministerských kolegů 19. února.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze