Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: My jsme netlachali o ničem ve sněmovně!

Zimola: My jsme netlachali o ničem ve sněmovně!

Jihočeský hejtman Jiří Zimola trvá na svém názoru, že po nevydařeném volebním výsledku měl rezignovat předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Jasně, že to není jen vina předsedy, uvedl Jiří Zimola v diskusi se čtenáři na své facebookové stránce. Po tzv. vyzrazení lánské schůzky, po níž na předsednictvu strany vyzvali Sobotku k rezignaci, se hejtman se vzdal stranických funkcí, ale volební výsledek je stále pro něj noční můrou.

"Je to vina nás všech, že jsme nedovedli lidem vysvětlit náš program. V tomhle jsem velmi sebekritický. Ale - v politické straně to zkrátka funguje jako ve firmě - když se nezadaři, odnese to ne řadový dělník nebo asistent, ale přímo ředitel, potažmo předseda strany. Kdybych vloni nevyhrál v krajských volbách, ujišťuju vás, že bych už na místě krajského předsedy strany nebyl - a taky bych za to nemohl jen já...," poznamenal.

Zimolovi rovněž vadí, že ve vyjednávacím týmu o budoucí koalici nejsou zastoupeni hejtmani.

"Ja si ale stojím za tím, že zatímco nám léta naši spolustraníci ve Sněmovně slibovali pomoc v prosazování zákonů (např. regulační poplatky, síť nemocnic, rozpočtové určení daní), my jsme řídili kraje a byli v té první (bojové) linii. Konec konců opakované vítězství v krajských volbách je důkazem. A je mi líto, že teď jsme vyhráli jen s 20,5 % a na splnění slibu můžeme rychle zapomenout. Toť vše, hrdina nejsem, ale lumpa ze mě opravdu prosím nedělejte," zdůraznil hejtman.

A pak se ještě tvrději pustil do svých stranických kolegů v dolní komoře parlamentu.

"Mne je jen lito, ze zatímco někteří si "užívali" opozičního života v poslaneckých lavicích, byla exekutivní role na krajích na nás. A samozřejmě na starostech! My jsme společně vytvářeli důvěru lidí v tuhle značku, ne tlachání o ničem ve Sněmovně. My jsme nasazovali krk s poplatky, my řešili, jak se nezadlužit, protože by nás jinak rozebrali do šroubečku. A proto jsem smutný. Smutný z výsledku, ne z nějakých mých nenaplněných ambicí. K lánské schůzce se už nechci vyjadřovat. Potáhne se to teď se mnou a jistě podle mnohých právem. I kdybych cokoli znovu vysvětloval, stejně se mi nebude věřit. Byl to zkrátka "politicky nejdražší" guláš v historii," dodal Zimola.

(kou,  První zprávy.cz)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze