Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Kraj odvrátil nebezpečí hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště

Zimola: Kraj odvrátil nebezpečí hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště

Kraj odvrátil nebezpečí hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště.

Jihočeskému kraji se podařilo odvrátit bezprostřední nebezpečí  hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště České Budějovice.  Konkrétně tím, že rada kraje schválila 9. ledna 2014 společnosti  mimořádnou dotaci ve výši 3,9 milionu korun. Úpadek jí hrozil poté, co  zastupitelstvem Českých Budějovic 12. prosince loňského roku neprošlo  schválení smlouvy, kterým se město zavazuje hradit této společnosti  plánovaný příspěvek. Po mimořádném zasedání dozorčí rady letiště ve  středu 15. ledna 2014 to řekl hejtman a předseda dozorčí rady Jiří  Zimola.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice  provozuje svou činnost v areálu bývalého vojenského letiště v Plané u Č.  Budějovic a rovným dílem ji vlastní Jihočeský kraj a Statutární město  Č. Budějovice. Oba vlastníci mají na její účet každý měsíc v roce 2014  posílat dotaci ve výši zhruba 1,3 milionu korun. Vlastní areál letiště  je pak majetkem kraje.

„Nyní vyčkáváme na stanovisko Statutárního  města České Budějovice, které se ústy pana primátory Thomy přihlásilo  k tomu, že se 20. února na jednání svého zastupitelstva bude jimi  neschválenou smlouvou o poskytnutí finančního příspěvku této společnosti znovu zaobírat," uvedl Zimola s tím, že zástupci města v dozorčí radě  potvrdili, že by snad zastupitelé mohli tento příspěvek definitivně  schválit.

V opačném případě reálně hrozí vyvolání konkurzu,  protože by mohl nastat úpadek společnosti. „Troufám si tvrdit, že tato  situace nenastane a že se město ke svému letitému závazku i letos  přihlásí a že se bude moct společnost i vlastní letiště nadále rozvíjet. Pracujeme totiž na vyhledávání strategického partnera, aby se mohl  z letiště stát významný letecký přístav," věří Zimola.

Podobně  optimisticky vidí celou situaci i ředitel letiště Ladislav Ondřich.  „Jsme rádi, že nám Jihočeský kraj takto vyšel vstříc. Největší nebezpečí je zažehnáno. Zároveň mám rovněž příslib od paní náměstkyně primátora  Popelové, že bude příspěvek schválen a že budeme moct pokračovat  v provozu bez omezení," upřesnil.

Uhrazení 3,9 milionu korun ze  strany kraje přitom neznamená, že se jedná o částku zaplacenou za České  Budějovice. „Vlastně jsme jen v jednom měsíci poslali tři splátky  najednou, takže jsme si jen dopředu náš příspěvek jakoby předplatili,"  uzavřel Zimola.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze