Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Jihočeská krajina aktivnímu pohybu prostě přeje

Zimola: Jihočeská krajina aktivnímu pohybu prostě přeje

Kraj představuje na brněnském Region Touru projekt Jižní Čechy aktivní.

Jižní Čechy aktivní. To je název projektu pro letošní rok, se kterým chce Jihočeský kraj seznámit návštěvníky veletrhu Region Tour 2014 ve dnech 16. až 19. ledna na brněnském výstavišti.Záměrem tohoto projektu je oslovit všechny, kteří tráví dovolenou v našem kraji aktivním způsobem. V jeho rámci budou koordinovány a propagovány veškeré aktivity věnující se propagaci sportu a všech forem aktivní turistiky.

„Jižní Čechy nabízejí vedle nedotčené přírody a obrovského kulturního dědictví nespočetně možností, jak si protáhnout tělo, udělat něco pro své zdraví a strávit dovolenou nebo víkend v našem regionu v pohybu. Právě aktivní odpočinek je tím nejlepším, co můžete v dnešní uspěchané době pro své zdraví udělat. A jihočeská krajina aktivnímu pohybu prostě přeje. Ať už se jedná o cyklistiku, bruslení, lyžování, jízdu na koni či adrenalinové atrakce v podobě lanových parků, horolezeckých stěn nebo paraglidingu," uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že jih Čech není jen Lipno pro rodiny s dětmi, ale jedná se o celý region, který nabízí řadu aktivit například i pro seniory.

Návštěvníci jihočeské expozice, která je převážně zhotovena ze dřeva, se pak mohou mimo jiné těšit na téměř šest metrů vysokou dřevěnou rozhlednu, která připomíná Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou, panoramatické fotografie nebo virtuální sjezd na lyžích. Zájemci se mohou také nechat vyfotografovat s pozadím krajiny jižních Čech.

„Společně s Jihočeským krajem se v naší expozici představí 14 spoluvystavovatelů, jedná se o různá města a destinace na jihu Čech. A každou hodinu se tu uskuteční i soutěž, během které se bude losovat o volné vstupenky do některého z jihočeských zimních či volnočasových areálů," doplnil Zimola.

Veletrh Region Tour Brno nabízí největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu České republiky a jednotlivých regionů.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze