Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Do nemocničních ambulancí se půjde objednat po internetu

Zimola: Do nemocničních ambulancí se půjde objednat po internetu

Jihočeský kraj chce umožnit pacientům v jím založených nemocnicích, aby se mohli objednat na ambulantní vyšetření také pomocí internetu.

Záměr tohoto projektu doporučili krajští radní 23. ledna 2014 ke schválení zastupitelstvu, které o něm rozhodne na svém zasedání 27. února. V případě, že dostane zelenou, by mohl být spuštěn zhruba od poloviny roku 2015 s tím, že i nadále bude možné se objednat osobně či po telefonu.

„Zavedení systému, který internetové objednávání umožní, si vyžádá náklady 1,285 milionu korun. Uvedenou částku chce kraj získat na základě žádosti podané do 19. výzvy Integrovaného operačního programu při spolufinancování ve výši 15 procent," uvedl hejtman Jiří Zimola.

V praxi to bude vypadat tak, že si pacient rozklikne webovou stránku příslušného ambulantního oddělení, najde si podle data a hodiny příslušné okénko a zadá tam své nacionále. „Volná okénka budou jednotlivé ambulance pravidelně aktualizovat, nemělo by se tedy stávat, že by na ošetření v jeden termín čekali zároveň lidé, kteří se objednali přes internet, osobně či po telefonu," dodal Zimola.

Tento systém navíc pomůže zkvalitnit a plošně rozvinout rychlou a efektivní komunikaci zdravotního personálu mezi jednotlivými nemocničními pracovišti.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze