Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Čínská delegace slíbila kraji pomoc při navazování spolupráce s provincií Che-nan

Zimola: Čínská delegace slíbila kraji pomoc při navazování spolupráce s provincií Che-nan

Zprostředkovat kontakty, které by usnadnily vzájemnou spolupráci mezi Jihočeským krajem a provincií Che-nan a městem na úrovni provincie Tchien-ťin.

To byl hlavní smysl setkání představitelů Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou a delegace Čínské lidové republiky vedené náměstkem ministra mezinárodní sekce Komunistické strany Číny Zhou Li. Číňané zavítali na jih Čech v pátek 21. března 2014 v rámci jejich návštěvy České republiky.

Diskuse se točila hlavně kolem ekonomiky a v pozadí nezůstal ani cestovní ruch. „Hlavním tématem je ekonomická spolupráce. Prioritou je pro nás i cestovní ruch," potvrdil Zimola s tím, že podle slov Zhou Li sílí v Číně role privátních subjektů.

Zou Li hejtmanovi slíbil Jihočeskému kraji při vyjednávání s provincií Che-nan a městem na úrovni provincie Tchien-ťin pomoc. Za což mu Zimola poděkoval.

Součástí setkání byla mimo jiné i prezentace Jihočeského kraje, diskuse o každodenních starostech obyvatel jižních Čech a Číny či golfová turistika v Číně.

Během svého pobytu na jihu Čech si čínská delegace prohlédla například Český Krumlov.

S provincií Che-nan navázal Jihočeský kraj kontakty v roce 2010. Město na úrovni provincie Tchien-ťin se v hledáčku případné spolupráce objevuje nově.

Čínská lidová republika je čtvrtým největším obchodním partnerem České republiky.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze