Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Bojím se, kde skončí vydírání anoistů!

Zimola: Bojím se, kde skončí vydírání anoistů!

Nejdříve to vypadalo jako závažná revolta. Část poslanců ČSSD, ale z KDU-ČSL nechtěla podepsat koaliční smlouvu, o což požádal předseda ANO Andrej Babiš. Nakonec ji podepsali. Jiří Zimola (ČSSD) vysvětluje proč.

"Nikdy jsem neřekl, že nehodlám smlouvu podepsat. Schválil ji koneckonců Ústřední vykonný výbor ČSSD a já ctím usnesení našeho stranického orgánu," poznamenal poslanec a hejman Jihočeského kraje Jiří Zimola na svém facebookovém profilu.

"Nechápu ale, proč mám podepisovat cokoli, co si nad rámec dohodnuté spolupráce vyžádá předseda jiné, byť koaliční, strany či hnutí. Opravdu se bojím, kde jeho vydírání skončí - nebude třeba zítra chtít podpis vlastní krví a pozítří nějakou rituální oběť?" ptá se Zimola.

Přesto jsem podepsal, nikoli na jakýkoli nátlak ČSSD či předsedy Sněmovny Jana Hamáčka, ale proto, že mám vážnou obavu, ze případná absence byť jediného podpisu poslance ČSSD by posloužila jako vítaná záminka panu Babišovi, jak znevěrohodnit ČSSD a možná i odejít z koalice. To si skutečně nepřeji a takovou záminku panu Babišovi a jeho hnutí dát nemíním, tvrdí poslanec, který byl zahrnut do skupiny tzv. "pučistů".

"Děkuji těm z vás, kteří mi vyslovujete pochopení a podporu. Těm, kteří v mém počínání vidí snahu o okopávání kotníků B.Sobotkovi, vzkazuji, že mě jako socialního demokrata mrzí, jak se ČSSD ponižuje a jak nedokáže své koaliční partnery umravnit, ale žee se jako člověk merřící 193 cm a netrpící napoleonským komplexem nemusím k okopávání kotníku uchylovat," dodal Zimola.

(kou, Prvnizprávy.cz)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze