Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zimola: Babiše se nebojme a na množství nehleďme!

Zimola:  Babiše se nebojme a na množství nehleďme!

Co týden dal a co vzal (6), Jiří Zimola via Facebook

Vláda B.Sobotky dostala důvěru od 110 poslanců. To je 55%. Premiér by si měl připomenout paralelu se slovy někdejší britské premiérky M.Tatcherové, která prý kdysi řekla, že správný politik má mít popularitu 51%. Každé procento navíc je, podle ní, politický kapitál, který se má okamžitě investovat do prosazení nezbytných a nepopulárních opatření, jakých přináší každoden...ní politika nespočet. Tak do toho, pane premiére! Babiše se nebojme a na množství nehleďme!

V Ombudsmanově je veselo. Veřejná ochránkyně práv občanů zpochybnila právo svého zástupce na vlastní názor. Protože se vyjadřoval k Ukrajině, má prý mlčet, kdyby to řekl směrem k našemu demokratickému zřízení, měl by na to právo. Logika, jako řemen. Trochu mám strach z dalších prohlášení nové paní ombudsmanky. Zvlášť, když si jako prvořadý cíl vytkla péči o seniory s demencí.

Ministr životního prostředí Richard Brabec poprvé navštívil Národní park Šumava. Našel ho hned napoprvé – tak dlouho pádloval proti proudu Vltavy, až objevil hóóódně uschlých stromů. Pak taky pár místních, kterým slíbil, že se pro ně pokusí najít práci v lese. Zdejším učitelkám, prodavačkám, kominíkům a klempířům tím udělal takovou radost, že si šli najít první zdravý strom, na kterém se mohou oběsit. Štěstí, že jich na Šumavě po Bursíkovi moc nezůstalo.

V Orlických horách se polámala lanovka. Záchranáři tak museli evakuovat kolem 60 lidí. Pikantní na tom všem je, že jedním z nich byl i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Tedy jedním z evakuovaných. Poučení pro všechny: s Martinem nikdy nejezděte na lyže, a když už vás autorita jeho osobnosti přesvědčí, nasaďte si dole na lyže tulení kůži a v klidu si kopec vyšlápněte po svých. Nahoře budete dokonce dřív!

Naproti tomu se v Soči nepolámalo nic a olympiáda skončila bez ztráty ruské kytičky. Zbývá jen zjistit, jestli se v Soči konaly olympijské hry zimní, nebo letní. Teploty na slunci šplhaly ke dvacítce a nebýt zmrzlých úsměvů českých hokejistů, jeden by si myslel, že nám kalendář lže. Takže díky, Soči, byla to fakt paráda!

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze