Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Že si rozumím se Zemanem? Pro ČSSD velké plus

Že si rozumím se Zemanem? Pro ČSSD velké plus

Místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach má s budoucím prezidentem Milošem Zemanem dobré vztahy. V kampani ho podporoval a příliš se netajil tím, co je v kuloárech veřejným tajemstvím - že jeho vztahy s Jiřím Dienstbierem, kterého nominovala do boje o Pražský Hrad ČSSD jsou pod bodem mrazu. Zeman v pondělí Škromacha přijal ve své kanceláři v Loretánské ulici.

"Bylo to víceméně osobní blahopřání, bylo to neoficiální, oficiální setkání se sociální demokracií bude až s předsedou Slávkem Sobotkou. Bylo to ve volném stylu," řekl Škromach on-line deníku TÝDEN.CZ.

Škromach svoji schůzku se Zemanem jako vnitrostranický problém nevidí. Sociální demokraté sice budoucího prezidenta ve druhém kole prezidentské volby oficiálně podpořili, ovšem mnoho z nich tak učinilo se skřípěním zubů. Nejvíc pak oficiální nominant ČSSD Jiří Dienstbier.

"Pro sociální demokracii jsou moje nadstandardní vztahy s Milošem Zemanem naopak výhodou. Negativní reakce na mou schůzku s ním zatím nemám, ale ještě se uvidí, myslím, že nějací kverulanti se asi zase najdou," myslí si Škromach. Dienstbier se prý zatím k jejich schůzce nevyjádřil. "My si moc nevoláme," dodal se smíchem Škromach. Ke schůzce se nevyjádřil ani šéf ČSSD. "Nevidím žádný důvod komentovat schůzky nastupujícího prezidenta. Miloš Zeman, pokud vím, také nekomentuje ty moje," reagoval na dotaz týkající se Škromachovy návštěvy u budoucí hlavy státu Sobotka.

Místopředseda sociální demokracie se nebrání ani tomu spolupracovat se Stranou práv občanů - zemanovci. Podle Škromacha SPOZ a další strany, které skončily ve volbách "pod čarou" a neprobojovaly se do Poslanecké sněmovny, sebraly ČSSD potřebné hlasy k tomu, aby strana sestavila vládu. "Musíme myslet na nekomunistickou variantu vlády bez TOP 09 a ODS," dodává Škromach.

Autor: - hof -, Týden.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze