Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Že se vyvěšování moravských vlajek čecháčkům nelíbí? Jejich věc

Že se vyvěšování moravských vlajek čecháčkům nelíbí? Jejich věc

Téměř 400 moravských vlajek ve čtvrtek v den příchodu Cyrila a Metoděje vlálo nad Moravou. Oficiální moravská vlajka však neexistuje. K problému se na svém Facebooku vyjádřil i senátor Zdeněk Škromach (ČSSD). I tibetské vlajky se vyvěšují, míní.

„Proč by nemohli na radnicích vyvěsit Moravské vlajky? I Tibetské se vyvěšují, tak co? Že se to nějakému Čecháčkovi nelíbí? Jeho věc,“ píše na svém Facebookovém profilu Škromach, který je rodák z Hodonína.

Heraldik a autor českého státního znaku a tvůrce mnoha desítek městských a obecních znaků a praporů v celé České republice Jiří Louda k tomu pro ParlamentníListy.cz říká: „Nejen, že neexistuje moravská vlajka, ale Morava není politický celek. Jsou pouze kraje. Jejich vlajky jsou legální. Vyvěšovat moravskou vlajku tedy považuji za probouzení něčeho, co vlastně neexistuje.“

Ačkoliv oficiální moravská vlajka doopravdy neexistuje, každý rok přesto na svátek Cyrila a Metoděje vyvěšují moravské radnice takzvanou moravskou vlajku. Letos radnice ozdobilo již 378 praporů. Ne všichni „moraváci“ s vyvěšováním totiž souhlasí.

Autor: jno
Zdroj: ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze