Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdravotnictví je po vládě pravice děravý Titanic

Jaroslav Zavadil, poslanec za ČSSD ve sněmovně k krizi ve zdravotnictví  po zvýšení DPH vládou pravice v minulém volebním období.

Hezký dobrý den, vážené kolegyně, vážení kolegové, vážený pane předsedající, vážená vládo a všichni, co jste tady. Přiznám se, že byste mě skoro rozplakal, když jsem slyšel ty řeči, jak to zdravotnictví vlastně bylo hezké, jak to dobře fungovalo. Vy víte dobře, co jsme si všechno říkali na Radě hospodářské a sociální dohody. Ale přiznám se, že to, co všichni víme o těch rezervách, které byly vyčerpány, o tom, jakým způsobem se po Topolánkově batohu spustila lavina těch příjmů, o které jsme se okradli tady v této sněmovně - zhruba to dělalo sto miliard korun! To možná mnoho lidí neví! Úpravou daní, které se odehrály, ať už to byla progrese, ať už to byla daňová záležitost právnických osob, ať už to byly stropy, ať už to byly všechny tyhle věci. Tak o sto miliard korun jsme se ošidili. Budiž.

Ale jestliže někdo dnes říká, že je potřeba nalít, tak je potřeba k tomu říct, taky že se něco odlilo a že se to odlilo úplně jiným způsobem! Že se to odlilo DPH, o kterém tady byla řeč, dělalo to zhruba 10 miliard. To je první poznámka. Proč bylo to DPH? Aby se zasanovala důchodová reforma, která končí tak, jak končí, která je nesmyslnou reformou s druhým pilířem. A takhle bych mohl pokračovat.

A my jsme vás několikrát vyzývali se zaměstnavateli, abyste odstoupil. Protože zdravotnictví se dostalo do situace, která byla neúnosná. A krize ve zdravotnictví dnes je taková, že jsme na Titanicu... . My si připadáme na Titanicu, který má plno děr. A místo abychom je ucpali, tak je prostě ještě otevíráme. A já se domnívám, že jestli je něco možné teď v téhle fázi učinit a jestli je možné, abychom ty díry ucpali a aby se Titanic nepotopil, tak je to skutečně to, co připravovala vláda Jiřího Rusnoka a skutečně pojďme, schvalme zákonné opatření, které se tohoto dotýká, protože jinak se krize prohloubí a bude to ještě horší. Děkuji.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze