Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach se vzepřel Babišovi, Sobotkovi i Bělobrádkovi

Zdeněk Škromach se vzepřel Babišovi, Sobotkovi i Bělobrádkovi

Vládní koalice stále zvažuje, kdo by měl být českým eurokomisařem. Hnutí ANO podporuje Věru Jourovou, ČSSD zase Pavla Mertlíka. Zdeněk Škromach ale má jasno – eurokomisařem by měl být Libor Rouček.

ČSSD by sice ráda měla jako českého eurokomisaře Pavla Mertlíka, její bývalý místopředseda Zdeněk Škromach to ale vidí jinak. Ve svých dalších Hovorech od bazénku podpořil Libora Roučka, bývalého poslance Evropského parlamentu, který v letošních volbách svůj post neobhájil, když byl stranou postaven až na devátém místě kandidátky.

„Jsem přesvědčen o tom, že si podporu ČSSD jednoznačně zaslouží Libor Rouček, který byl místopředsedou Evropského parlamentu,“ připomíná však úspěchy Škromach ve svém videu. Podle něj jsou Roučkovými přednostmi také znalost diplomacie a dobré kontakty mezi evropskými politiky.

„Jsem přesvědčen o tom, že by zastupoval Českou republiku v Evropské komisi jako velmi schopný komisař a byl by schopný prosadit i naše zájmy,“ ujišťuje Škromach. „Poté, co většinu významných funkcí ovládají evropští lidovci, tedy pravice, by bylo dobře, kdyby naším komisařem byl zástupce ČSSD Libor Rouček,“ dodává.

Navzdory snahám vedení ČSSD prosadit jako evropského komisaře bývalého ministra financí Mertlíka Škromach vyzývá, aby lidé Roučka podpořili. „Máte-li stejný názor, podpořte ho, napište na Facebook, pište i ČSSD,“ dodává senátor.

autor: pan, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze