Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach: Ministr Drábek lže v přímém přenosu!

Zdeněk Škromach: Ministr Drábek lže v přímém přenosu!

"Lže, jako když tiskne!" reagují pracovníci Úřadů práce (ÚP) a další, kteří mají náhled do situace a nejsou odkázáni pouze na informace zveřejňované ministrem. V nedělní Partii na FTV Prima ministr Drábek záměrně zmanipuloval údaje o vyplácení dávek a funkčnosti nového systému ve snaze umlčet hlas opozice.

Ministr Drábek se v přímém přenosu diskusního pořadu přede mnou chvástal, že systém funguje. Své tvrzení podpořil údaji, že již 900 tisíc dávek bylo bez komplikací v lednu 2012 vydáno, z toho např. přibližně 50 tisíc dávek v hmotné nouzi. Kritiku nastalé situace se tak snaží smést ze stolu s tím, že média, opozice, pracovníci ÚP a další lidé, kterých se to bezprostředně dotýká, popis situace zkreslují. Kdo však zcela bez ostychu manipuluje s daty a lže občanům, je on sám, a proto se nesmíme nechat umlčet!

Lže, protože doposud dávky vydané během ledna 2012, jsou dávky za prosinec 2011, které jsou organizovány ještě starým bez problémů fungujícím systémem. Pravda se ukáže v únoru - v okamžiku, kdy budou mít být vypláceny dávky novým programem.

Programem, který doposud není zcela odzkoušený, na který jsou manuály zasílány až během ledna, do kterého musí pracovníci ÚP manuálně zanést všechna data bez kvalitního zaškolení, a mohl bych ve výčtu slabin pokračovat... Dopad "drábkovin" snad ztlumí pouze heroický výkon těchto pracovníků ÚP, kteří přejímají zodpovědnost za osudy sociálně slabších spoluobčanů, a v přesčasech se snaží dostat co nejvíce dat do nového programu, ačkoli jak mi píší, je nadlidský výkon to stihnout!

Jak se zdá, ministr Drábek urputně pracuje na zdecimování sociální politiky tohoto státu. Nezaměstnanost roste, lidé jsou vydáváni napospas exekutorům, a tak se rozhodl, že jim vžene do náručí další tisíce lidí, kteří se dostanou do propasti po nevyplacení životně důležitých dávek? Ale to ČSSD nesmí dopustit!

Pane ministře Drábku, je čas jít s pravdou ven!

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a místopředseda Senátu P ČR

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze