Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach "digitálně popraven" - demonstrace proti ACTA

Pozdravujte přátele na Facebooku, byla poslední slova, která pronesl Zdeněk Škromach před digitální popravou.

Piráti pro přítomné politiky připravili praktickou ukázku toho, jak by mohly vypadat kontroly občanů po zavedení ACTA do praxe. Po proslovu vyzvali Zdeňka Škromacha, aby prošel bezpečnostním rámem.

Nechtělo se mu do toho, ale nakonec se senátor Škromach nechal přesvědčit. Rám u něj detekoval mobilní telefon, který by mohl obsahovat nějaký nelegálně získaný autorský obsah. Byl mu proto prohledán a skutečně, našlo se několik písniček, u niž nebyl schopný doložit jejich legální nabytí. Mobil tedy musel být zabaven a zničen.

Navíc se zjistilo, že v minulosti byl Škromachovi zrušen Facebook účet, zřejmě pro porušení autorského práva. Jako nenapravitelný zločinec musel být exemplárně potrestán -- popraven na digitální gilotině. Co se dělo dále už vidíte na tomto záznamu.

Pozn.: Demonstrace byla zároveň pojatá i jako happening, takže tato scénka byla pouze pro pobavení. Mobil Zdeňka Škromacha  samozřejmě zničen nebyl. Ještě předtím vyjádřil místopředseda Škromach podporu a řekl, že s ACTA rozhodně nesouhlasí a zasadí se proti jejímu přijetí.

Autor: jinotajny http://www.youtube.com/user/jinotajny

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze