Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zastávám potřebu většího zastoupení žen i v politice

Zastávám potřebu většího zastoupení žen i v politice

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od Jana123:

Dobrý den, pane Škromachu, jste jeden z mála politiků, kteří mi připadají lidští. Prosím, připomeňte tam v parlamentu, zoufalou situaci velké množiny osamělých důchodkyň, matek, samoživitelek, nezaměstnaných žen. Tato kapitalistická společnost, vláda, politikové, na tyto ženy vůbec nemyslí. A veškeré jejich chyby nejvíce pociťují právě ženy. Muži mají větší fyzickou sílu ale minimální smysl pro zodpovědnost. A tento systém jim silně nadržuje. Když žena rodí, vychovává děti tak logicky nemůže být srovnávaná s muži, kteří mohou pracovat kdekoliv, kdykoliv. Tento systém je těžce zpátečnický v pohledu na ženy. Ve 21. století by už civilizovaná společnost mohla být na vyšší myšlenkové úrovni než byla např. v 19. století. Hezky vás zdravím. ze Zlína.

Odpověď:

Vážená paní Jano,

děkuji Vám za Váš dotaz. Tato problematika by měla být  neustále připomínána. Bohužel  je v naší společnosti stále běžné, že  ženy mají nižší platy, zhoršené podmínky při uplatnění na trhu práce apod. Jsem velmi rád, že si to vrcholní představitelé vznikající vládní koalice, dle jejich prohlášení, uvědomují. Sám zastávám potřebu většího zastoupení žen i v politice. 

Tuto problematiku neustále připomínám a budu usilovat o zlepšení i  nadále. Musíme si svých matek a partnerek více vážit!

Hezký den, Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze