Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zásluhou ČSSD prošlo sněmovnou dorovnání mateřské

Po několika týdnech obstrukcí ODS se dnes podařilo ve sněmovně odblokovat legislativní proces a hned také schválit dorovnání podpory v mateřství na úroveň loňského roku.

ČSSD tak splnila svůj klíčový závazek pro zbytek tohoto volebního období. „Pro mladé rodiny se jedná o stovky až tisíce korun měsíčně,“ říká Zdeněk Škromach.

„Janotův balíček mateřskou snížil, a kromě toho zavedl neplacené ošetřování člena rodiny v prvních třech dnech nemoci. Dnes prošel návrh, do kterého se nám kromě dorovnání mateřské podařilo dostat i první tři dny placeného ošetřování člena rodiny. Přes obstrukce ODS a TOP 09 se podařilo prosadit i zpětnou účinnost – doplacení příspěvků k 1. lednu letošního roku. Jsme velmi rádi a věříme, že senát a pan prezident návrh nevrátí," řekl místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí.

Zároveň připomněl, že pokud by se tak stalo, mají zastánci zákona ve sněmovně pohodlnou většinu k přehlasování veta. „Očekáváme, že ODS a TOP 09 budou v senátu prodlužovat lhůty tak, vyvrácení proběhlo co nejblíže volbám či po nich," dodal Zdeněk Škromach. Vyjádřil přesvědčení, že i po případném vrácení by mělo být zákon sněmovnou projednán ještě před volbami.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze