Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zákony v této zemi platí pro všechny občany stejně

Zákony v této zemi  platí pro všechny občany stejně

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od VLADIMÍR DEDEK:

Proč je ČESKO ,dodnes, ÚŘEDNICKOSOUDNÍM,DIKTÁTORSKÝM,TERORISTICKÝM,ZLODĚJSKÝM a PROLHANÝM státem, samozřejmě směrem k občanům? Jak je možné, aby si ministerští úředníci dělali co chtějí nedbajíc na zákony ,ústavu a Evropské úmluvy? Jak je možné, že někteří "nezávislí "na zákonech soudci si vytvářejí vlastní zákony,veřejně a vědomě zesměšňují účastníky svých soudních kauz a terorizují je všemi ,jim dostupnými "zákonnými??" prostředky? Jak je možné, že dodnes nebyla utvořena SOUDCOVSKÁ KOMORA/ nehovořím o SU to je případ sám o sobě/, když všechny profese mají svou KOMORU?! Zasadíte se o to, aby tato byla vytvořena?Děkuji.Mimochodem, vše co tady píši mohu kdykoliv a komukoliv dokázat!

Odpověď:

Vážený pane Dedku,

zákony v této zemi  platí pro všechny občany stejně. Mnohé však efektivně nefunguje a je  nutné reformovat. Bohužel zatím vládní reprezentace posledních let pouze o nutnosti hovořila, ale nedůvěru v systém v očích občanů svým jednáním naopak prohlubovala.

Nyní po volbách je na vznikající vládní koalici,  aby začala být činná. Osobně budu všechny kroky vedoucí k zefektivnění  justičního systému a fungování státní a veřejné správy podporovat svým  hlasem v Senátu PČR. Jedním z důležitých legislativních návrhů, které  jsou nutné projednat, je zákon o státní službě.

V oblasti soudnictví,  nevím, konkrétně z jakých zkušeností vycházíte při tvrzení o vytváření  vlastních zákonů a zesměšňování účastníků kauz soudci, nicméně koalice  ve smlouvě prohlašuje, že předloží návrhy na zřízení samosprávy justice  za účelem zajištění co nejvyšší nezávislosti, efektivnosti a  odpovědnosti soudního rozhodování. Je na odborné diskuzi, jaká forma  samosprávy by byla nejvhodnější. Nicméně věřím, že vláda ČSSD bude  usilovat o zlepšení situace a navrácení důvěry justičnímu systému u  občanů našeho státu.

Hezký den, Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze