Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Zajistíme podporu dobrovolných hasičů

Na financování činnosti dobrovolných hasičů by se měly podílet také pojišťovny. Takový je názor sociální demokracie v otázce podpory těchto sborů. Sbory dobrovolných hasičů se totiž již léta potýkají s nedostatkem technického vybavení a mnohdy i základních prostředků pro svoji činnost

Podporu dobrovolným hasičům vyjádřil v neděli v Drslavicích na Uherskobrodsku místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, který tam zahajoval okresní kolo přeborů v hasičském sportu. „Sociální demokracie sbory dobrovolných hasičů podporuje dlouhodobě.

Tito lidé mnohdy nasazují vlastní životy při záchraně majetku a životů jiných. Proto je nutné, aby mohli disponovat takovou technikou, která by jim jejich činnost umožnila. Chceme schválit zákon, který by ukládal pojišťovnám spolupodílet se na obnově hasičské techniky nejen pro dobrovolné hasiče, ale i pro jejich kolegy z profesionálních sborů. Je to logické, protože čím více majetku hasiči zachrání, tím méně pak pojišťovny vyplácejí na náhradě škod,“ uvedl Zdeněk Škromach.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze