Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vyhlašuji válku exekutorům. Z dluhů chudých žijí ti nejbohatší!

Vyhlašuji válku exekutorům. Z dluhů chudých žijí ti nejbohatší!

Rozzuřený Škromach vyhlásil ostrou válku exekutorům.

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, vyslovil obavu, že se oběti povodní  mohou brzy stát i oběťmi některých smutně proslulých exekutorů. Politik proto oznámil, že v této  oblasti chystá přelomové opatření.

Musíme chránit nejpotřebnější
Zdeněk Škromach je přesvědčen, že po uvedení jeho návrhu do praxe, by mělo skončit "agresivní nabízení peněz lidem s nízkými příjmy". "Povodně se zdají být u konce. Sluníčko vysuší kaluže, ale následky zůstanou. Mám obavu, aby se oběti povodní v následujících týdnech nestaly i oběťmi exekutorů," prohlásil místopředseda ČSSD. "Vzhledem k tomu, že chybí vůle problém  nespravedlivých exekucí řešit, připravím návrh novely zákona, který by alespoň ochránil ty nejpotřebnější a zároveň i veřejné finance. Dnes z dluhů chudých žijí ti nejbohatší," konstatoval politik.

Finanční agresoři musí skončit
Místopředseda ČSSD ostře kritizuje skutečnost, že exekutoři mohou lidem zabavovat i prostředky, které jim vyplácí státní  pokladna v podobě penzí, invalidních důchodů a sociálních dávek. "Jsem přesvědčen, že peníze vynakládané státem na  zajištění rodin s dětmi, lidí se zdravotním postižením, nezaměstnaných či seniorů, by měly sloužit svému účelu. Nikoliv je cpát do nenasytného chřtánu některých nezodpovědných exekutorů," zdůraznil politik. "Navíc mnozí půjčovatelé peněz, včetně  šmejdů, dopředu počítají s tím, že zkasírují tyto státní dávky. Proto navrhnu, aby sociální dávky a důchody byly  neexekuovatelné. Tím by mělo skončit agresivní nabízení peněz lidem s nízkými příjmy," uzavřel Zdeněk Škromach.

Zrušte soukromé exekutory!
Senátor už dříve prohlásil pro tisk, že je třeba výrazně omezit práva exekutorů. Zároveň poukázal na to, že až u třetiny  exekucí dochází k protiprávním postupům exekutora. Proto se vyslovil pro radikální omezení pravomocí soukromých exekutorů. V opačném případě by podpořil i zrušení této profese a opětovný přenos výkonu rozhodnutí na soudy a správní úřady.

Jiří bob Asher, prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze