Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vy zrádci, zaútočil Škromach na KDU-ČSL

Vy zrádci, zaútočil Škromach na KDU-ČSL

Zrádní lidovci se nezapřou. Jejich sociální cítění u nich končí ve chvíli, kdy se začne mluvit o penězích. Rozlícený místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) takto reaguje na vyjádření šéfa lidovců a vicepremiéra Pavla Bělobrádka, že by vláda měla otevřít debatu o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici.

„Myslím, že bychom měli znovu otevřít debatu o tom, jestli by se poplatky za hospitalizaci neměly vrátit," řekl ČTK Bělobrádek. Podle vicepremiéra je většina občanů ochotna tento poplatek akceptovat. Placení poplatků by podle něj bylo možné u dlouhodobě nemocných omezit například tak, aby platili maximálně měsíc ročně. „Je to poplatek, který má svoji logiku," poznamenal včera Bělobrádek.

Toto lidovecké prohlášení rozezlilo místopředsedu Senátu Zdeňka Škromacha. „Zrádní lidovci se nezapřou. Mají snad pocit, že vyhráli volby?“ píše na svém Facebooku s tím, že poplatky zrušil Ústavní soud a byla by prý hloupost je znovu zavádět.

Podle Škromacha jsou poplatky ve zdravotnictví jakousi daní z nemoci. Připomíná také, že lidé na nemocenské první tři dny nedostávají ani korunu, následně pak jen necelý plat. „Z toho ještě mají platit v nemocnici?“ píše místopředseda Senátu a pokračuje: „Čekat od pana Bělobrádka nějaké sociální cítění by bylo asi naivní očekávání. To u lidovců končí ve chvíli, kdy se začne mluvit o penězích.“

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze