Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vládu jsem k nacistům nepřirovnal

Vládu jsem k nacistům nepřirovnal

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach se ohradil proti tvrzení, že vládní kabinet přirovnal k německým nacistům.

Tuto informaci dnes přinesly některé sdělovací prostředky, když na svém facebookovém profilu kritizoval záměr vlády prodat dětskou léčebnu v Jánských lázních.

Zdeněk Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz prohlásil, že jeho výrok byl vytržen z kontextu. "Samozřejmě jsem vládní kabinet a jeho členy za nacisty neoznačil a ani jsem nic takového neměl v úmyslu. Pouze jsem napsal, že fašisté kdysi v Rusku používali taktiku spálené země a že mi některé kroky vlády taktiku spálené země připomínají. Mám na mysli neuvážený prodej nemovitostí ve vlastnictví státu. Nic víc," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

"Pro mě je prostě nepochopitelné proč se vláda chce zbavit například dětské léčebny v Jánských lázních, kde se léčí i děti ze sociálně slabších rodin. Stejně tak pokládám za neuvážený záměr prodat zámek ve Štiříně," zdůraznil politik.

Místopředseda ČSSD dále uvedl, že za snahou prodat lukrativní nemovitosti mohou být zájmy jistých skupin. "Těžko říct jaký je pravý účel těchto zamýšlených kroků. Může to být poslední zájem skupin, které chtějí urvat ze státu co se ještě urvat dá. A zmíněný majetek patří k posledním cenným nemovitostem ve vlastnictví státu," prohlásil politik.

"Důležité je především to, že smlouvy jsou koncipovány tak, že nová vláda, která vznikne po volbách už nebude schopna tyto prodeje napravit. Nečasova vláda prostě svým rozhodnutím zasahuje do životního cyklu nového kabinetu. A na to je třeba důrazně upozorňovat," ukončil politik.

Autor: aj, PrvníZprávy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze