Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vládní škrty ohrožují služby pro postižené občany

Vládní škrty ohrožují služby pro postižené občany

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach varuje před dopady vládních škrtů na handicapované občany i na organizace, které jim poskytují péči. 

Touto problematikou se bude zabývat Národní rada osob se zdravotním postižením na svém jednání, na které byl místopředseda ČSSD pozván. Zdeněk Škromach prohlásil, že situace postižených lidí je alarmující. "Jsem pozván na zasedání Rady a budeme se zabývat například situací neziskových organizací, které tělesně postiženým poskytují péči a nejrůznější služby. V souvislosti s úspornými kroky vlády se tyto organizace dostávají do nelehké situace a hrozí, že na svou činnost nebudou mít dostatek prostředků. Doufám, že se nám podaří zabránit tomu, aby se kvalita poskytovaných služeb zhoršila. Pro některé postižené osoby by to byla katastrofa," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Místopředseda ČSSD zároveň poukázal na skutečnost, že při přehodnocování zdravotního stavu u handicapovaných osob, začíná ve značné míře docházet k situacím, kdy je odebírán nebo snížen invalidní důchod i osobám ve špatném zdravotním stavu. Ty se pak dostávají do bezvýchodné situace. "Jsem o tom informován. Potvrzují se moje obavy, že nový systém invalidních důvodů je špatný. Začíná totiž vyřazovat ze systému i občany, jejichž zdravotní stav se evidentně nezlepšil. Invalidní důchody jsou jim odebírány i když jde o evidentně handicapované osoby. Tito lidé se pak dostávají do velkých existenčních problémů, neboť si jen velmi těžce mohou najít vhodnou práci. Budeme se proto snažit tuto situaci změnit," prohlásil politik.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze