Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vládní koalice pod vedením ČSSD má možnost konat proti chudobě

Vládní koalice pod vedením ČSSD má možnost konat proti chudobě

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od Votýpková Věra:

Proč pane Škromachu přicházíte až na to teď,kdy lidé skutečně zchudli? Kdy pane Škromachu zbavíte důchodce 15 procentní daně. Přivydělávám si k důchodu 1726,-Kč  a z toho mi odchází 15 procent ptám se Vás není to  nehoráznost takto důchodce obírat z malé částky. Por krásné oči do práce nechodím,jen abych vyžila z důchodu,tak kdy se zasadíte o změnu napište mi na mail j.votypka@email.cz

Odpověď:

Vážená paní Votýpková,

skutečně  na alarmující situaci našich seniorů, stejně jako matek samoživitelek,  tělesně postižených lidí, ale i řadových zaměstnanců neupozorňujeme až  „teď". Snažili jsme se poukazovat na asociální kroky vlády Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska, Petra Nečase a v neposlední řadě ministra Jaromíra Drábka po celou dobu jejich působení, nicméně vzhledem k rozložení sil v Poslanecké sněmovně PČR jsme neměli dostatek hlasů pro zamítnutí a nápravu. 

V současné chvíli s nástupem vládní koalice pod vedením ČSSD máme  možnost konečně efektivně konat. Co se týče slevy na dani pro pracující  důchodce, bylo v koaliční smlouvě mezi ČSSD, hnutím ANO a KDU-ČSL jasně  ustanoveno, že vláda tuto slevu na dani obnoví (viz text koaliční  smlouvy str. 11). Programové prohlášení vlády se smlouvou koresponduje a vláda jistě brzy přistoupí k aktivnímu plnění. Konkrétní  termín přípravy těchto změn však je v rukou vlády a ministerstev.

Hezký den, Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu PČR

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze