Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda uvede Česko do sociálního neklidu

Vláda uvede Česko do sociálního neklidu

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach nesouhlasí s připravovanými reformami koalice, které se týkají škrtů v rozpočtu. 

Exministr práce a sociálních věcí se obává dopadů úsporných opatření na široké vrstvy obyvatelstva. Tvrdí, že nejvíce je pocítí prostí občané. "Problém připravovaných opatření bude mít výrazný dopad , neboť bude docházet k útlumu ekonomiky. Snaha omezit i sociální jistoty pak může ve společnosti vyvolat sociální neklid. Česko patří k zemím, kde se nejméně stávkuje, ale to se může rychle změnit, pokud dopadu například na rodiny s dětmi budou velmi tvrdé,"  řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

"Samozřejmě nikdo nemůže tvrdit, že propuknou nějaké sociální bouře. To záleží na situaci. Jisté ovšem je, že tato vláda na udržení sociálního smíru nemá zájem," podotkl politik.

Spokojen není místopředseda ČSSD ani se složením trojkoaličního vládního kabinetu. Tvrdí, že někteří jeho členové nebudou na dostatečně odborné úrovni. "Myslím, že z hlediska odbornosti se nedá moc o kvalitě hovořit. Kabinet má velmi daleko k vládě odborníků. Uvidíme co z vlády vypadne, ovšem deficit 150 miliard je hrozivé číslo," prohlásil Škromach.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze