Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda trestá poctivé zaměstnance

Vládní návrh zákona o Úřadu práce je paskvil.

„Myslím, že tady už spousta věcí k tomuto návrhu, a já si dovolím říci paskvilu, zaznělo, protože zkrátka a dobře, problém je už v samotném způsobu navržení tohoto zákona, kdy tak složitá norma, a nejedná se o žádnou novelu nebo o malý pozměňovací návrh, což si myslím, že je v silách poslanců, aby předkládali takovéto návrhy, ale jedná se pouze v podstatě o nový zákon.

A takový zákon by měl projít normálním legislativním procesem, to znamená ministerstvo jej připraví, pošle k připomínkovému řízení, vyjádří se k tomu patřičné instituce, které připomínkují takovéto zákony, pak jej projedná vláda v rámci názoru a stanovisek Legislativní rady vlády. Je tam spousta legislativců, kteří by nepřipustili, aby v takovémto zákoně bylo téměř 200 zásadních chyb, které jsou prostě systémové. A to prošlo Poslaneckou sněmovnou, samozřejmě, protože poslanci moc nepřemýšlejí, někdo jim připravil zákon a oni nám to šoupli sem do Senátu.A myslím, že v tomto případě, i v obdobných případech, kdy se poslanci snaží vytvářet složité zákony nebo nové zákony, by prostě mělo platit, že v takovém případě je potřeba vyhlásit stav národního ohrožení, protože to je realita. A můžeme to sledovat i na tomto zákoně.

Já vím, že pan poslanec to má těžké, dostal to stranickým úkolem, tak ho splnil. No, ale to je asi tak všechno.

Mně tady chybí pan ministr Drábek, protože on by měl tady k těmto věcem hovořit, protože sama podstata této změny je v zásadě situace, jak už tady bylo mnoho řečeno – nezaměstnanost nám roste, a místo toho, aby ministerstvo řešilo programy pro zaměstnanost, aby podporovalo investory v oblasti, kde je vysoká nezaměstnanost, tak přijde s tím, že bude dělat strukturální změny úřadů práce.

A já mám pocit, že kdo nemá řešení, tak reorganizuje. A bohužel toto je výsledek. Mohl bych tady připomenout na Hodonínsku, protože i to je jeden z nejvíce ohrožených regionů nezaměstnaností dlouhodobě, kam nepřišla investice za posledních let téměř žádná, nebo žádná,” prohlásil Zdeněk Škromach ve svém vystoupení.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze