Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda poškozuje český pracovní trh

Vystoupení v  Senátu k „50 návrhů pro lepší společnou práci, podnikání a obchod.”

„Samozřejmě chápu, že pravicové části tohoto ctěného Senátu vadí takové pojmy jako je sociálně-tržní hospodářství. Protože "sociálno" je pro ně docela těžko pochopitelným pojmem. A zdá se jim, že by to v rámci Evropské unie mělo vypadat tak, jak si to oni představují. Ale tak, když se nakonec podíváme, kam patří některé politické strany, které se tímto způsobem prezentují a které nakonec prezentují i ČR v rámci vlády, tak jsou zařazeny do proudů, které jsou v rámci EU menšinové. A jsou vnímány trošku jako extrémní.


Tady na jedné straně velké řeči o tom, jak vláda chce hájit zájmy ČR -- a na druhé straně tady vláda svým postojem u opatření č. 30 o vysílání pracovníků vlastně říká, že jí vyhovuje, aby na český pracovní trh přicházeli dumpingoví lidé, kteří budou placeni hůř, než naši zaměstnanci, kteří už jsou tak špatně placení.

Když půjdou naši zaměstnanci do zahraničí, proč by neměli dostávat stejné platy jako mají v Německu a v Rakousku? V tom přece problém není. Ať lidé migrují za prací. Ale je naprosto nepřípustné, aby to byla dumpingová záležitost. Aby k nám chodili lidé ze zemí, kde mají výrazně nižší příjmy a dehonestovali už také nízké příjmy ČR, které jsou v průměru 2-3násobně nižší, než běžně v EU. A na druhé straně aby vlastně naši lidé sehrávali stejnou roli v ostatních zemích, kde naopak příjmy jsou vyšší," k vládní politice ODS, TOP 09 a VV prohlásil Zdeněk Škromach.

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze