Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda Petra Nečase neprovádí reformy

Vláda Petra Nečase neprovádí reformy

Kabinet Petra Nečase nevyvede Česko z ekonomické krize neboť skutečné reformy neprovádí

Zdeněk Škromach se domnívá, že vláda přistoupila pouze k nevýznamným dílčím úpravám. Zároveň odmítá hledat potřebné finanční zdroje v příjmové oblasti. "Je jednoznačné, že vláda neprovádí reformy, ale pouze parametrické změny. Místo toho aby hledala zdroje v příjmové oblasti u velkých firem a u osob s největšími příjmy, snaží se ušetřit na platech státních zaměstnanců, na výdajích na školství, zdravotnictví a podobně. Ekonomická situace České republiky nevyžaduje tyto kroky.

Pokud by zůstaly daně na stejné úrovni z doby kdy  vládla ČSSD, problémy by nebyly tak velké, přesně řečeno žádné,"řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. "Splňovali jsme maastrichtská kritéria už koncem funkčního období naše kabinetu. Uteklo několik let, všechno je jinak a například v našem důchodovém systému chybí desítky miliard," dodal politik.

Místopředseda ČSSD podporuje rozhodnutí odborářů vstoupit do stávkové pohotovost, pokud vyjednávání s vládou v oblasti snižování platů nebudou úspěšná. "Samozřejmě požadavky odborů podporuji. Co se týká eventuální stávky tak je pouze na odborářích jakou formu protestu zvolí," zdůraznil Zdeněk Škromach.

Před několika dny se Holešově, který patří do jeho volebního obvodu objevila petice, která napadá Škromachovo rozhodnutí kandidovat do Senátu, přestože je členem zákonodárného sboru Poslanecké sněmovny. Autoři tvrdí, že místopředsedovi ČSSD nestačí plat poslance a proto zatoužil po mzdě senátora. Škromach tento úmysl popírá. "Zmíněnou petici vytvořila skupinka lidí z Holešova a samozřejmě je to celé nesmysl. Pokud bych byl zvolen senátorem tak si platově pohorším.

Ve sněmovně jsem předsedou komise komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny a v Senátu bych začínal jako elév. Kandiduji do horní komory pouze z toho důvodu, abychom se s kolegy pokusili zvrátit poměr sil a pravici připravit o většinu," vysvětlil politik. "Snažím se lidem vysvětlit, proč mě má smysl volit. Senátor má například více prostoru k práci se zastupitelstvími a s představiteli měst a obcí. Mnozí lidé by mě chtěli mít ve sněmovně, ale pokud budu pracovat v Senátu tak o mě stejně nepřijdou. I jako senátor za nimi budu jezdit a pomáhat," uzavřel Škromach.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze