Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda ničí zemi a nemá žádný program

Vláda ničí zemi a nemá žádný program

Míra nezaměstnanosti vzrostla - v lednu roku 2013 bylo evidováno na Úřadech práce 585 809 uchazečů o zaměstnání. Právě kvůli tomuto trendu zkritizoval vládu senátor a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

„V reakci na zprávy o stavu míry nezaměstnanosti v ČR, musím konstatovat, že jde o alarmující dlouhodobý trend nikoli pouze aktuální a pomíjivý stav. V lednu 2013 stoupla míra nezaměstnanosti na historické maximum od roku 1989, vyšší nezaměstnanost byla pouze v době krize ve 30. letech 20. století,“ uvedl Škromach.

ČSSD má prý řešení

Situace si podle senátora nutně žádá prorůstová hospodářská opatření, obzvlášť v době dopadů krize. Fiskální restrikce dusí nejen spotřebu, ale také ničí ekonomický vývoj země a dusí lidi.

Vláda prý zapomíná, že lidem je potřeba práci nabídnout, není možné je trestat za to, že práci nemají. Je nutné udržet kvalitní systém veřejně prospěšných prací, investovat do aktivní politiky zaměstnanosti, vytvářet nová pracovní místa na trhu, která v současnosti naopak ubývají.

"Máme kvalitně propracovaný program s plánem konkrétních opatření pro obrat nastolených trendů - útlumu ekonomiky, růstu nezaměstnanosti a rozvratu sociální situace občanů. Zároveň myslíme na budoucnost a máme propracovaný program vzdělávání," pochválil místopředseda ČSSD svou stranu.

Autor: joh, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze