Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda nesmí vytahovat peníze z kapes nejpotřebnějších

Zdeněk Škromach v komentáři pro ČT24 k tématu důchodové reformy uvedl, že současná vláda musí pracovat rychle, dokud ještě existuje, než se rozpadne.

Vláda chce pod záminkou důchodové reformy navyšovat příjmy státního rozpočtu na úkor rodin s dětmi, seniorů a zdravotně postižených. Je naprosto paradoxní, že důchodovou reformu budou financovat sociálně nejpotřebnější.

Místopředseda ČSSD nevěří slibům vlády Petra Nečase (ODS), že peníze ze zvýšení DPH půjdou na důchodovou reformu. Uvedl, že vládní slib je nesmyslný, protože rozpočet se připravuje každoročně a neexistuje žádná důchodová pojišťovna ani zvláštní důchodový fond, na který by tyto peníze bylo možné uložit. Nelze vládu donekonečna nechat vytahovat peníze z kapes nepotřebnějších.

Zdeněk Škromach dále prohlásil, že věří ve zdravý rozum koaličních partnerů vlády, a že tito nepřistoupí na současné návrhy důchodové reformy, které by znamenaly velké problémy pro miliony lidí v České republice. ... Jediným záměrem vlády je vylepšit si tímto způsobem státní rozpočet, tak jak to už udělala vláda podobně za Mirka Topolánka.

Stínový ministr práce a sociální věcí Škromach uvedl, že ČSSD podnikne na půdě Sněmovny a Senátu všechny kroky, které budou možné, aby vládní podoba důchodové reformy neprošla. Zároveň doufá, že ani poslanci vládní koalice současný návrh nepodpoří. ... Zneužívaní důchodové reformy ke zvyšování daňové zátěže sociálně nepotřebnějších je pro ČSSD nepřijatelné. ČSSD nesouhlasí a je proti tomu, že zákony neprocházejí řádným legislativním procesem, ale schvalují se v mimořádné legislativní nouzi. Vládní návrh na změnu daňových sazeb v průběhu fiskálního roku je rovněž velmi zvláštní a neobvyklý.

Dle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha je potřeba oddělit vládní zvyšování daní, jako např. u povodňové daně od zneužívání důchodové reformy sloužící pouze ke zvyšování daňové zátěže.

Záznam komentáře pro Českou televizi.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze