Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda je populární, protože nic nedělá

Vláda je populární, protože nic nedělá

Nový kabinet, který vzejde z květnových voleb nebude mít lehkou pozici. Současná vláda premiéra Jana Fischera, během krátké doby získala u veřejnosti obrovskou popularitu.

Poslední výzkum agentury Sanep, dokonce Janu Fischerovi připsal důvěru u občanů ČR v hodnotách 82,9%. O podobných číslech může politická reprezentace pouze snít. Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach ale tvrdí, že jde o popularitu nezaslouženou.

"Je to pouhé vytváření jistých obrazů ve veřejnosti. Ve skutečnosti tato vláda nic nedělá, protože nemůže nic prosadit. A ten kdo nic nedělá je nejvíc oblíbený," řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. "Kdysi tady byla populární vláda Tošovského. A zůstaly po ní nedořešené věci, dluhy a podobně. Teď je důležité pohlídat i tuto vládu, aby různé resty a dluhy nezůstaly i po ní," dodal politik.   

Řada komentářů v tisku začala už na podzim minulého roku upozorňovat na skutečnost, že růst Fischerovy popularity začínají nelibě nést lídři politických stran.V listopadu se nezdařil pokus odsunout Fishera stranou.  Odmítl totiž funkci komisaře v Bruselu, a už v prosinci minulého roku, získala jeho vláda oblibu u osmdesáti procent české veřejnosti.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze