Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vláda brzdí ekonomický úspěch ČR

Vystoupení v Senátu P ČR  k tisku Informace vlády České republiky o výsledcích jednání Evropské Rady.

„Mám pocit, že tady je snaha jakoby prezentovat Českou republiku jako jakéhosi solitéra, který je mimo EU -- snad málo je nás, kteří by možná byli rádi hovořili o tom, že budeme na někoho přispívat. Jak asi by to měli chápat Němci, Francouzi a další, kteří vlastně přispívali na nás? A přispívali.

Já bych byl rád, kdyby ČR byla ekonomicky tak výkonná, že bude přispívat na jiné, ty méně výkonné. O tom to přece je. A bohužel politika této vlády není proevropská a v mnoha případech se zaklíná věcmi, které nejsou pravdivé. Já bych byl velmi nerad, kdyby Česká republika patřil k tomu druhému proudu, který bude postupovat nízkou rychlostí. Naopak ČR přece vždycky patřila mezi ekonomiky hospodářsky na vysoké úrovni. A je jenom otázkou, jaké jí připraví vláda k tomu podmínky.

Dneska už s tím postupem nejsou spokojeny ani podnikatelské kruhy. A my tady hovoříme o tom, že chceme být -- ale kde? Chceme být mezi těmi, kteří potáhnou EU, mezi těmi, kteří budou ekonomicky úspěšní? Já doufám, že ano. Ale bohužel tato vláda dělá svými kroky všechno to, co nás zařazuje právě mezi ty, kteří budou brzdit, kteří budou mezi těmi méně úspěšnými. Já si myslím, že by nám trochu vlastní hrdosti nemělo škodit. Jsem trošku zklamaný přístupem některých kolegů, kteří mají takový spíš pocit, že Česká republika nemá na to, aby mohla patřit mezi lídry EU, ale chápu, s takovou vládou to opravdu, ale opravdu nejde,” prohlásil Zdeněk Škromach kriticky směrem k vládní koalici.

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze