Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vinaři mohou počítat s trvalou podporou kraje

Vinaři mohou počítat s trvalou podporou kraje

Společně s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a senátorem Janem Hajdou se účastníme ve Velkých Bílovicích valné hromady Svazu vinařů ČR, největší a nejreprezentativnější stavovské organizace vinařů v ČR.

Poděkoval jsem vinařům za jejich práci,která je výkladní skříní jižní Moravy i celé země. Poděkoval jsem jim za poctivou vinařinu, kterou kraj a stát podporují a kterou chceme ochránit novelou vinařského zákona. Prezentoval jsem výsledky spolupráce kraje a vinařů od roku 2010- více než 53mil. Kč Jmk investuje do své střední vinařské školy ve Valticích, kde letos po palírně a moštárně vznikne centrum vinařské excelence, které bude spolupracovat se Svazem vinařů i Národním vinařským centrem, 43 mil.Kč poskytl Jmk do Vinařského fondu ČR na podporu našich vinařů a marketing moravských a českých vín, 6 mil.Kč šlo na podporu drobných vinařských akcí a další prostředky kraj poskytuje např. na tradiční vinobraní ve Znojmě či Mikulově, nově též např.na projekt vinobusu VOC Znojmo.

Vinařům jsem slíbil trvalou podporu kraje, bez ohledu na politické složení vedení kraje po volbách,vždyť vinný hrozen je součástí praporu a znaku kraje, naší historie i kultury.

Ať je i letošní úroda a ročník 2016 stejně dobrý a zajímavý jako ten loňský.

Michal Hašek via Facebook

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze