Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

VIDA! může získat další miliony. Pořídí nové exponáty

VIDA! může získat další miliony. Pořídí nové exponáty

Patnáct milionů korun na rozšíření Moravian Science Centre Brno.

Rada Jihomoravského kraje schválila materiál, kterým se kraj přihlásí do výzvy Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Oblíbené vědecké zábavní centrum VIDA!, které během půl roku navštívilo již sto tisíc lidí, se tak může dočkat dalších peněz.

„Cílem projektu je zvýšení atraktivity a rozšíření aktivit centra. Ještě více se tak přiblíží věda a výzkum co nejširšímu počtu potenciálních zájemců, zejména dětem a mládeži školního věku. Vytvoříme tak podmínky pro růst počtu studentů a absolventů přírodovědných a technických oborů na našich středních odborných, vyšších odborných a vysokých školách,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Předmětem projektu je rozšíření expozice o nové exponáty, rozšíření vybavení centra o nová zařízení a technologie a propagace centra.

„Peníze poslouží na pořízení samostatně stojících exponátů, multimediálního obsahu v podobě videí a filmů, rozšíření digitálního návštěvnického rozhraní, změkčovače vody pro vodní světy, přístrojového a technického vybavení návštěvnických dílen a Divadla vědy a propagaci a medializaci centra,“ doplnil hejtman.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze