Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Vánoční benefiční koncert pro Nadační fond Lucie

Vánoční benefiční koncert pro Nadační fond Lucie

Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu P ČR se zúčastnil  4. vánočního benefičního koncertu spojeného s dražbou děl spřízněných výtvarníků a obrázků dětských pacientů, který  v pražském kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě pražském pořádal Nadační fond Lucie.

Na programu byla recitace poezie Bohuslava Reynka v přednesu Hany Maciuchové, Rybova Česká mše vánoční  v podání Českého národního orchestru pod vedením dirigenta Libora Peška a Dětské opery Praha, charitativní aukce a zpěv vánočních koled. Večerem provázel moderátor Alexander Hemala.

Nadační fond Lucie

Nadační fond LucieNadační fond Lucie (ve prospěch dětí a dospělých postižených vadami močového ústrojí - dříve Nadace Lucie) založil v roce 1991 prof. Jan Dvořáček, DrSc., emeritní přednosta Urologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2, vedoucí Katedry urologie IPVZ v Praze a předseda Akreditační komise pro urologii a dětskou urologii MZ. Prof. Jan Dvořáček je jedním z tvůrců moderní dětské urologie u nás.

Cílem Nadačního fondu Lucie je podpora projektu včasné diagnostiky a léčby urologických onemocnění v dětském i dospělém věku, zajištění nejmodernějších přístrojů a pomůcek nezbytných pro špičkovou péči i vytvoření podmínek pro dosažení vysoké erudice lékařů a středního zdravotnického personálu.

Sídlem Nadačního fondu Lucie je Urologická klinika Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Fotogalerie

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze