Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Valdštejnská zahrada se 1. dubna otevře pro veřejnost

Valdštejnská zahrada se 1. dubna otevře pro veřejnost

V pátek 1. dubna v 7:30 se poprvé po zimě otevře Valdštejnská zahrada, která může mimo jiné sloužit jako nejrychlejší a zároveň půvabná spojka pro pěší mezi Klárovem a Valdštejnským náměstím. Celá zahrada je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR.

Zahrada poskytuje stovky míst k sezení a relaxaci, zároveň působivý vhled do baroka 17. století v čele se salou terrenou, otevřeným pódiem s bohatými stropními a nástěnnými malbami. Výrazným prvkem je také umělá krápníková stěna, na kterou navazuje voliéra pro výry – ti právě v těchto týdnech sedí na vejcích a měli by brzy vyvést mladé. Právě voliéra byla v loňském roce opravena, po zimě také budou moct návštěvníci obdivovat bronzové sochy s novou patinou, která obnovila jejich vzhled. Kromě výrů je chloubou zahrady také 7 pávů korunkatých a bílých.

Senát si letos připomene 20 let své novodobé existence. Při té příležitosti chystáme také řadu akcí pro veřejnost, z nichž nejvýznamnější bude v sobotu 10. září setkání senátorek a senátorů s občany s mimořádným kulturním programem.

Již na jaro jsou naplánovány speciální akce: v sobotu 7. května proběhne druhý ročník Krojovaných slavnostníve Valdštejnské zahradě, o den později si mohou příchozí prohlédnout sídlo Senátu v rámci dne otevřených dveří a za příznivého počasí absolvovat speciální komentované prohlídky zahrady. 26. května pak startuje cyklus Kulturní léto, díky němuž se mohou zvláště milovníci folkloru těšit na koncerty tradičně každý čtvrtek od 17:00, a to až do 29. září. Podrobnosti k akcím pro veřejnost naleznou zájemci na webových stránkách Senátu.

Do provozu Valdštejnské zahrady v letošní sezóně zasáhne oprava části Valdštejnského paláce. Kvůli opravám střechy a fasády bude část budovy opatřena během letních měsíců lešením.

Zahrada je otevřená denně až do 31. října. Ve všední dny od 7:30 do 18:00, od června do září pak o hodinu déle. O víkendech a svátcích od 10:00 do 18:00.

Autor: Eva Davidová, Senát.cz 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze