Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

V rámci programové diskuze ČSSD formulujeme vládní plán

V rámci programové diskuze ČSSD formulujeme vládní plán

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: veronika.cihelková

Jste přesvědčen, že sociální demokracie by měla dát lidem jistotu, že budou mít práci, jistotu, že za ni dostanou zaplaceno, jistotu toho, že uživí rodinu, že budou mít kde a za co bydlet, a že se zbaví strachu, že jim na dveře každou chvíli může zabušit exekutor. Jak toho ale chcete docílit?

Odpověď:

Proto v rámci programové diskuze ČSSD formulujeme plán, jak po volbách 2014, pokud nám voliči dají dostatečný mandát na uchopení vlády, budeme usilovat o podporu investic v ČR a restrukturalizaci sociální politiky na podporu aktivní politiky zaměstnanosti, aby vznikala nová pracovní místa. Navrátíme se opět k průběžnému zvyšování minimální mzdy.

V městech a obcích budeme usilovat o nápravu nakládání s bytovými fondy samospráv a prosazujeme zákon o sociálním bydlení. A především vláda ČSSD předloží legislativní změny,aby se skoncovalo s lichvou, jinak se již některým exekutorským společnostem ani říci bohužel nedá. Plánů je hodně, ale nejsou nereálné, stačí politická vůle, která bohužel této vládě chybí.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze