Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

V krajských volbách lidé ocení zkušenosti ČSSD, její kompetenci k vedení kraje i odvahu jít novými cestami

V krajských volbách lidé ocení zkušenosti ČSSD, její kompetenci k vedení kraje i odvahu jít novými cestami

Lidový dům před malou chvílí vydal následující tiskovou zprávu o výsledku historicky prvního vnitrostranického referenda o lídrovi a kandidátce do ZJMK.

Děkuji jihomoravským sociálním demokratům za podporu mne i kandidátní listině ČSSD, jsem připraven ji společně s týmem našich kandidátů odpracovat nejen v nadcházejících krajských volbách.

První kandidátní listinu pro krajské volby má od členů strany schválenou ČSSD v Jihomoravském kraji. Hlasování potvrdilo, že funkci hejtmana bude obhajovat Michal Hašek. Že se členové ČSSD rozhodování o konečné podobě kandidátních listin aktivně účastní, ukázalo i další dnešní sčítání výsledků hlasování, tentokrát o kandidátce na senátorku v obvodu Plzeň-město. Pokud se týká Jihomoravského kraje, do Lidového domu dorazilo 1 512 obálek, což znamená, že se účast na prvních stranických primárkách v tomto případě přesáhla 52 % procent registrovaných členů. Limit minimální účasti pro platnost hlasování byl tak překročen o 22 procent.

Lídrem kandidátky byl potvrzen dosavadní hejtman Michal Hašek. „Michal Hašek dostal podporu 64,84 % hlasujících. Sčítání hlasů probíhalo v souladu s pravidly, která stanovuje příslušný volební řád,“ potvrdil předseda komise pro korespondenční hlasování Petr Šikula. „Jsem rád, že členové ČSSD na jižní Moravě schválili kandidátku pro krajské volby tak, jak byla navržena. Jihomoravský kraj se za osm let vlády ČSSD dokázal posunout na přední příčky mezi regiony ČR,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek a dodal: „Jsem přesvědčen, že v těchto volbách bude úspěšná pouze ta politická strana, která dobře rozumí problematice kraje, zná problémy regionu a nabídne recepty na jejich řešení. Pevně proto věřím, že v krajských volbách lidé ocení zkušenosti ČSSD, její kompetenci k vedení kraje i odvahu jít novými cestami.“

Schválení kandidátky přivítal také předseda KVV ČSSD v Jihomoravském kraji a náměstek hejtmana Roman Hanák: „Je dobře, že naši členové využili svého práva hlasovat a aktivně se zapojili do výběru našich kandidátů“ a zároveň popřál Michalu Haškovi ke zvolení krajským lídrem ČSSD do podzimních voleb.

Michal Hašek via Facebook

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze