Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

V Hodoníně si připomenuli narození našeho prvního prezidenta T.G. Masaryka

V Hodoníně si připomenuli narození našeho prvního prezidenta T.G. Masaryka

HODONÍN - U Masarykova pomníku na náměstí 17. listopadu se dnes odpoledne uskutečnilo shromáždění se vzpomínkou ke 166. výročí od narození prvního československého prezidenta T.G.Masaryka. Památka byla uctěna proslovy, položením květin a hudebním vystoupením pěveckého sboru Gymnázia Hodonín Barbastella.

„Jednalo se o připomínku výrazné osobnosti našich dějin, jež hájila jak větší autonomii českých zemi, tak zájmy slovanských národů. Odkaz TGM i jeho postoj k životu nejen jako politika, ale především také jako člověka, nadále přetrvává. Jeho vztah i ke své matce a především k manželce je rovněž předzvěsti zítřejšího mezinárodního svátku žen… Nezapomínejte na tuto významnou osobnost symbolizující boj za právo národů na sebeurčení ve svých regionech, které je i s odstupem mnoha let stále a opakovaně aktuální,“ sdělil Srdci Slovácka radní Hodonína a Jihomoravské kraje, sociální demokrat Jiří Janda. 

Mezi přítomnou veřejností, hosty vzpomínkového setkání byli místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromach, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, výše vzpomínaný Jiří Janda, starostové obci regionu, představitelé společenských a jiných organizaci.

Autor: Antonín Vrba, SrdceSlovácka.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze