Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

V hlasování o důvěře Rusnokovy vlády musíme vnímat zájmy a názory levicových voličů, jak Miloše Zemana, tak ČSSD

V hlasování o důvěře Rusnokovy vlády musíme vnímat zájmy a názory levicových voličů, jak Miloše Zemana, tak ČSSD

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od Josef43:

Vážený pane inženýre

Vždy jsem se domníval, že ČSSD obhajuje zájmy ne zrovna bohaté části obyvatel. A ti vás volili. Jak ale máme podporovat něco, čemu nerozumíme. Vaše současné mediální vystupování v rámci jmenování Rusnokovy vlády je pro mne absolutně nepochopitelné. Chápu, že si přejete předčasné volby, to ale prostě nejste schopni zajistit. Místo abyste byli Zemanovi vděčni, že odstranil Nečasovu vládu se vztekáte. A to už nechápu. Volil jsem vás dlouhé roky zpět, ale teď uvažuji, že už vás volit nebudu. Nerozumím totiž vaší politice.

Odpověď:

Vážený pane Josefe,

je mi líto mediální nesrozumitelnosti a nejednoty ČSSD, která pravici a pravicově orientovaným médiím vyhovuje a prohlubují ji. ČSSD jednoznačně deklaruje jako jediné konstruktivní řešení nové volby a v rámci možností na politické scéně se snaží dělat maximum pro jejich dosažení.

Rozhodnutí pana prezidenta Zemana jmenovat premiérem Ing. Jiřího Rusnoka považuji za správné rozhodnutí v rámci nastalé situace vládního krachu. V hlasování o důvěře Rusnokovy vlády však musíme vnímat především zájmy a názory levicových voličů, jak Miloše Zemana, tak ČSSD. Nejde o jednotlivá jména a zájmy jednotlivců, jde především o program.

ČSSD při svém rozhodování musí mít jistotu, že budou naplňovány vládou sociálně demokratické programové priority. Jakmile naše strana dá vládě důvěru, stává se pro voliče za tuto vládu spoluodpovědná, což není lehká situace v okamžiku, kdy není zároveň strana tvůrce této vlády.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze