Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Urban: Navrhujeme posilení transparentnosti a profesionálnosti ERÚ

Urban: Navrhujeme posilení transparentnosti a profesionálnosti ERÚ

Poslanec ČSSD a exministr průmyslu a obchodu Milan Urban se pro Právo vyjádřil k ataku předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové.

* Šéfka ERÚ prohlásila, že jste ji vydíral návrhem výměnného obchodu, když bude souhlasit s dotací biometanu, za to, že nebudete navrhovat vznik rady ERÚ. Co tomu říkáte?

To, že někoho vydírám, je absolutní nesmysl. Je to hysterická reakce na to, že se paní Vitásková cítí ohrožena ve své pozici. Podpora biometanu v zákoně není, dotován tedy není, a hlavně ani já, ani nikdo jiný to nenavrhuje ani nenavrhoval. Je to jen výkřik, který nemá žádné opodstatnění. Některé její výroky budou vyžadovat právní posouzení, protože si to nechci nechat líbit.

* Proč jste návrh podal?

Ten návrh není nový, je starý už tři až čtyři roky, kdy jsem ho podával, diskutuje se o něm i v odborné sféře. Stejně jako u Českého telekomunikačního úřadu vláda navrhla pět členů rady ERÚ a každý z nich by byl jeden rok předsedou úřadu. Je to běžné v několika vyspělých evropských zemích. Ty lidi bych nemohl navrhnout já ani Sněmovna, ale vláda. Můj návrh posiluje transparentnost a profesionálnost ERÚ.

* Máte pro návrh podporu?

Můj návrh podporuje ministerstvo průmyslu a obchodu, které o něm bylo předem informováno. Nejedná se o stanovisko Milana Urbana, ale celé ČSSD.

* Kdy se má rozhodovat?

Návrh byl předložen hospodářskému výboru Sněmovny, druhé a třetí čtení by mělo proběhnout 18. března.

Zdroj: Právo (6.3.2014)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze