Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Úhradová vyhláška pro rok 2015 bude mít pozitivní dopad na financování zdravotnictví

Úhradová vyhláška pro rok 2015 bude mít pozitivní dopad na financování zdravotnictví

VZP přislíbila Jihočeskému kraji konec škrtů v úhradách za lékařskou péči

Dramatické škrty v úhradách za lékařskou péči, které před dvěma lety v důsledku restriktivní úhradové vyhlášky bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera, připravily osm jihočeských nemocnic celkem o více než 300 miliónů korun, by měly být minulostí. Stabilitu úhradové politiky v příštích letech přislíbili na úterním jednání v Českých Budějovicích vedení Jihočeského kraje zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

„Velice děkuji za příslib toho, že úhradová vyhláška pro rok 2015 bude mít pozitivní dopad na financování zdravotnictví, nikoli jako v minulých letech, kdy razantní změny velmi negativně ovlivnily hospodaření nemocnic," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který apeloval na VZP, aby nové úhradové vyhlášky byly v budoucnu předvídatelné pro lékaře a ekonomy jednotlivých nemocnic a ty tak mohly poskytovat své služby pacientům na velmi vysoké úrovni jako dosud.

Předseda Správní rady VZP a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v této souvislosti řekl, že Všeobecná zdravotní pojišťovna jako „nejsilnější hráč" v této oblasti, bude potřebám krajů přikládat zásadní váhu při jednání o podobě úhradových vyhlášek. Současně ocenil snahu kraje na dosažení společné dohody.

„Jihočeské zdravotnictví považuji za příklad stabilního a dobře řízeného systému. Potvrdili jsme si, že dohody, které jsme učinili po mém nástupu do funkce na přelomu roku 2012 a 2013, o tom, že budeme kooperovat, a že názor kraje bude rozhodující při konstrukci sítě zdravotnických zařízení v Jihočeském kraji, jsme naplnili. Shodli jsme se, že neexistují žádné zásadní problémy, které by bylo nutno řešit a že managementy nemocnic na území regionu i pojišťovna hodnotí tuto spolupráci velmi kladně," konstatoval generální ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

První náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská připomněla, že nyní budou pokračovat jednání především o dorovnání úhrad za poskytnutou lékařskou péči v loňském roce a o úhradách péče v lůžkových sociálních zařízeních na území kraje.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze