Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

TOP 09 pohrdá obyčejnými lidmi

TOP 09 pohrdá obyčejnými lidmi

Po představení ekonomického programu TOP 09 musela každému naskočit husí kůže a poléval ho studený pot. Představitelé této strany před veřejnost předstoupili s návrhy, které přivedou většinu společnosti na pokraj chudoby. Asociální program, který slouží jen nejbohatším, je snad tou nejhorší a nejsobečtější politickou vizí za posledních dvacet let.

Hrozba jménem Kalousek

TOP 09 spolu s tvůrcem svého programu Miroslavem Kalouskem argumentuje úsporami v rozpočtu. Na jejich návrhy ale doplatí pouze obyčejní lidé. Je úsměvné, jestliže o šetření mluví zrovna Kalousek, který za pouhé dva roky svého působení na postu ministra financí Topolánkovy vlády zadlužil zemi o 300 miliard.

A jaké tedy předkládají návrhy? Jeden z „hitů“ programu TOP 09 je návrh na snížení platů o 10 % a masivní propouštění státních zaměstnanců. Ve svém programu nepočítají ani s valorizací důchodů, ale zato chtějí zavést systém opt-out, tedy privatizaci penzijního systému, který by znamenal vyvedení zhruba 50 miliard korun ročně do negarantovaných privátních fondů.

Rodiny s dětmi bez podpory a hororové zdravotnictví

Nestačí jim už tak dost šílený návrh, jako je zrušení přídavků na děti, ale jdou ještě dál. Chtějí zrušit porodné a usilovat o zachování poplatků ve zdravotnictví. TOP 09 fakticky přiznává, že se bude platit téměř vše.

Kalousek přiznal, že platit se nebudou jen transplantace a léčba rakoviny. Kde na léčení ostatních nemocí má obyčejný člověk vzít? To TOP 09 nezajímá… Z těchto prohlášení opravdu běhá mráz po zádech a potvrzují se veškerá varování ČSSD ohledně nebezpečného zdravotnického programu Kalouskovy strany, který vytváří destruktor slovenského zdravotnictví Rudolf Zajac.

ČSSD nesouhlasí s nebezpečnými návrhy TOP 09

Sociální demokracie rozhodně nesouhlasí s návrhy TOP 09, které přivedou většinu občanů na mizinu. Nechceme zastírat, že je třeba sáhnout k úsporným opatřením, která by hospodářskou krizi alespoň stabilizovala, ale v žádném případě nepřistoupíme k tomu, aby hlavní zátěž těchto protikrizových opatření nesly na svých bedrech rodiny s dětmi, těžce nemocní a důchodci.

Sociální demokracie se zasadí o zrušení poplatků u lékaře a za recepty a zajistí, aby zdravotnictví bylo snadno dostupné všem lidem bez rozdílu. Prosadíme zvýšení přídavků na děti a narození prvního dítěte podpoříme vyšším porodným. Našim cílem je moderní sociální stát, a ne destrukce jeho principů.

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze