Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

TOP 09 a ODS se cítí ohroženy Babišem

TOP 09 a ODS se cítí ohroženy Babišem

Spojení ODS a TOP 09? Je to signál o slabosti a zoufalosti stran, zní z ČSSD.

Když hrozí další volební porážka, jsou občanští demokraté a členové TOP 09 ochotni překousnout ledasco. Třeba i svého rivala na pravé straně politického spektra. Dohoda mezi ODS a TOP 09 počítá s tím, že si v podzimních volbách do Senátu nebudou v tradičně levicových regionech vzájemně konkurovat. Cílem má být oslabení silné pozice ČSSD v horní komoře. Server Lidovky.cz zjišťoval, co si o tom myslí právě sociální demokraté.

"Starostové, zdá se, dali TOP 09 vale, tak se chytá každého stébla. A ODS se hodí. Obě strany se cítí ohroženy Babišem, ke kterému přecházejí jejich členové," napsal senátor Zdeněk Škromach. 

První místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková vidí v dohodě signál o zoufalé situaci obou stran, který vysílají svým voličům. "Do Senátu lidé volí spíše podle kvality kandidátů než podle značky. Pravice se tedy tímto krokem ochuzuje o šance nabídnout voličům větší výběr," řekla.

Velký úspěch "projektu" však nevěští Milan Urban. "Je to zřejmě pokus dostat jednoho z kandidátů do druhého kola. Myslím, že jako systém to plošně fungovat nebude. Uvidíme, co na to řekne občan volič," řekl poslanec.

Poslanec Jeroným Tejc dohodu považuje za "logické rozhodnutí". "Ukazuje to však také na jejich malou sebedůvěru a možná i slabou schopnost nalézt dostatečné množství silných kandidátů, kteří by byli ochotni se s těmito stranami spojit," podotkl Tejc. 

autor: SK, Lidovky.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze